Nové služby NoLog.cz

Posted: October 27th, 2018 | Author: | Filed under: General | Comments Off on Nové služby NoLog.cz

S radostí oznamujeme, že jsme dokončili práci na několika nových službách a že se naše infrastruktura mírně rozrostla.

upload.nolog.cz

První službou, kterou jsme spustili, je https://upload.nolog.cz – služba sloužící k bezpečnému a šifrovanému sdílení souborů.

Soubor je před nahráním na server v prohlížeči uživatele zašifrován, takže k jeho obsahu nemá přístup nikdo, kromě odesílatele a adresáta – ani my, jakožto provozovatelé serveru.

Služba využívá open-source software Firefox Send, je provozována na serveru u sdružení vpsFree.cz, neuchovává žádné záznamy a je dostupná skrz síť Tor na adrese http://f4se6sb27rzkplrv.onion/

paste.nolog.cz

Další službou, kterou jsme spustili je https://paste.nolog.cz – tato služba umožňuje vytvářet zašifrované texty, které je následně možné pomocí odkazu sdílet s ostatními. Je možné nastavit automatické smazání textu po přečtení nebo interval, po kterém se text má automaticky smazat. Také je možné pod textem zapnout diskuzi, takže se k obsahu textu můžou např. vyjádřit členové a členky vaší skupiny. Stejně jako všechny naše (ať již spuštěné, nebo plánované) služby, i paste.nolog.cz využívá end-to-end šifrování, takže obsah dat která skrz tuto stránku pošlete si nemůžeme přečíst ani my, jakožto provozovatelé serveru.

Služba využívá open-source software PrivateBin a je provozována na serveru u sdružení vpsFree.cz.

Kromě samotných zašifrovaných dat neukládáme žádné další údaje o návštěvnících a návštěvnicích (např. IP adresy), ale pokud nám nevěříte, můžete službu používat i přímo skrz síť Tor na adrese http://hgznwzoliyucu2vp.onion/

ankety.nolog.cz

Do třetice všeho dobrého. Rozhodli jsme se zprovoznit službu, která nám tady už dlouho chyběla, a to šifrovanou alternativu k Doodlu.

ankety.nolog.cz vám umožní vytvářet šifrované ankety, ve kterých je možné hlasovat pro nejvhodnější datum schůzky, nebo klasicky pro preferovanou odpověď (např. “Kde mají nejlepší veganský dort?”).

Služba využívá open-source software Croodle.

Stejně jako ve všech ostatních případech, i v tomto nemáme přístup k žádným datům, která skrz službu uložíte (všechna jsou před odesláním zašifrována ve vašem prohlížeči) a neukládáme o vás žádné údaje (např. IP adresu). I tato služba je provozována na serveru u sdružení vpsFree.cz a je dostupná skrz Tor na adrese http://p6qdnc2zk25e4gea.onion/

status.nolog.cz

Zatím poslední novinkou je stránka https://status.nolog.cz, na které naleznete aktuální informace o stavu našich služeb. Pokud dojde k výpadku, nebo nějaké jiné neočekávané situaci, na tomto místě naleznete zdůvodnění a info o tom, co s tím děláme nebo budeme dělat.

Narozdíl od předchozích třech služeb je status.nolog.cz provozovaný na serveru na Islandu, takže je nepravděpodobné, že by ho postihl výpadek ve stejnou dobu jako naše ostatní služby.

status.nolog.cz zatím není přístupný přímo přes síť Tor (tzn. nemá adresu .onion), ani na tomto serveru ovšem neukládáme žádné informace o návštěvnících.

Závěr

Spustili jsme tři nové služby, které vám umožní bezpečně a anonymně sdílet soubory, textové zprávy a vytvářet ankety. Naše infrastruktura se rozrostla na dva servery:

V blízké době plánujeme spuštění wiki s informacemi o aktivistické (nejen) IT bezpečnosti.

Dále se chceme zaměřit na posílení naší infrastruktury a vytvoření kvalitního systému zálohování dat uložených na našich serverech.

Provoz našich služeb v současnosti stojí zhruba 7000,- / rok. Pokud nám chcete s finanční stránkou projektu, nebo s čímkoliv jiným pomoct, napište nám na nolog-it [zavináč] riseup.net


Čas od času také (spolu)pořádáme veřejné workshopy na různá témata, tím nejbližším bude workshop zaměřený na šifrování e-mailů (PGP) a anonymní operační systém Tails, který se bude konat 1. listopadu 2018 v pražském anarchistickém infoshopu Salé. Těšíme se na vás!

Odkaz na akci: https://radar.squat.net/en/event/praha/antifenix/2018-11-01/sifrovaci-vecer-na-sale


Děkujeme, že používáte naše služby & keep up the fight!

 


Comments are closed.