Začínáme!

Posted: February 17th, 2018 | Author: | Filed under: General | Comments Off on Začínáme!

Po několika měsících převážně zevlení, jsme spustili NoLog.cz. O co jde? To se dočtete na našich stránkách. Tento blog nám bude sloužit především k informování o aktualitách a zajímavostech ze světa počítačové bezpečnosti a také ke sdílení článků a dalších projektů, na jejichž přípravě jsme se nějakým způsobem podíleli.

Tím prvním je analýza nástrojů, používaných Policií ČR na Deníku Referendum.

V současné chvíli také spolupráci s různými antiautoritářskými kolektivy doděláváme WIKI.nolog.cz – tedy wiki (nejen) počítačové bezpečnosti, která by v budoucnu měla poskytovat ucelený a přehledný zdroj informací a návodů, které antiautoritářskému hnutí usnadní boj se státním dohledem a korporátním šmírováním. Pokud máte zájem se do přípravy zapojit, učitě nám dejte vědět.

A malá poznámka na konec: občas se setkáváme s dotazy, proč se snažit o místní obdobu známých aktivistických serverů, jako je Riseup nebo Systemli. Odpověď je jednoduchá: ačkoliv si služeb poskytovaných těmito kolektivy velmi ceníme (a koneckonců, některé z nich i náš kolektiv pro vlastní fungování využívá), myslíme si, že je potřeba nespoléhat pouze na jednoho, i když časem ověřeného poskytovatele. Jednoduše řečeno, chceme podpořit decentralizaci. Kromě toho, všechny služby, které budeme poskytovat, budou lokalizované do českého jazyka, což jejich použití může některým uživatelkám a uživatelům usnadnit. Dalším důvodem pro založení lokálního aktivistického IT kolektivu, byla snaha na aktuální potřeby hnutí reagovat pružněji a rychleji, než umožňuje využívání služeb provozovaných zahraničními poskytovateli, kteří mají na starost stovky, nebo tisíce uživatelů a uživatelek. S vlastními bezpečnými počítačovými systémy můžeme jednoduše a rychle nasazovat takové aplikace a služby, o které je zrovna zájem a/nebo je považujeme za smysluplné.

Image result for decentralize all the things

Revoluce bude šifrovaná, nebo nebude vůbec!


Comments are closed.